دوست بداريد

7اول از همه زلزه بم رو به همه ایرانی ها تسلیت میگم. (۱۲ دی۸۲)<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 والا ما اينجا يه شعر گذاشتيم از فريدون مشيری خودم می بينم اما ملت نه واسه همين يه کاری کردم که خودم هم نبينم....

خلاصه اش اين بود که «دوست بداريد»!!!

  اما

با تشکر از همه دوستانی که به گفته من عمل کردن و «دوست داشتن» و یا این شعر رو از کتاب شاعر خوندن و عمل کردن. این شعر رو دوباره براتون می نویسم. امیدوارم که ازش لذت ببرین.

 

 

7  دوست بدارید

 

ای همه مردم، درین جهان به چه کارید؟

عمر گرانمایه را چگونه گزارید؟

هر چه به عالم بود اگر به کف آرید

هیچ ندارید اگر عشق ندارید.

٭

وای شما دل به عشق اگر نسپارید

گر به ثریا رسید هیچ نیرزید

عشق بورزید

دوست بدارید!

 

 

 

فریدون مشیری {از کتاب آه باران}

 

/ 28 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Solh

نامه بيش‌از هزار نفر از دانشجويان، جوانان و فارغ التحصيلان دانشگاهها اعتراض به ادامه بازداشت سه فعال ملی‌‌مذهبی اين سه‌نفر تاوان آزادانديشي و پايمري خود را در روزگاري مي‌پردازند كه مردم ايران خسته از سياست‌هاي فرمايشي و رفرم ظاهري به آينده مي‌انديشند. متأسفانه از فرط عموميت ظلم و ستمي كه بر فرزندان اين ملت مي‌رود، از اذهان و افكار نسبت به زندان و زنداني شدن روشنفكران حساسيت‌زدايي شده است از تمامي فعالين و سازمان‌هاي مدافع حقوق بشر مي‌خواهيم بنابر اصول صريح اعلاميه جهاني حقوق بشر، نسبت به نقض حقوق اساسي نامبردگان و ديگر زندانيان سياسي شديداً واكنش نشان دهند و ما را در اعتراض به ادامه بازداشت اين سه يار زنداني همراهي نمايند و مبادا زشت‌كرداري آناني كه به حبس آزادگان فرمان مي‌دهند، از ياد برده شود.

ندا جون

سلام خوبی ممنون از اينکه به وبلاگم سر زدی موفق باشی

Solh

زنان آگاه در« انتخابات»هفتم مجلس فرمايشی رژيم شرکت نخواهند کرد ! چرا که در انتخابات مجلس: يعنی شرکت در تحکيم بندهای اسارت و بردگی زنان در ايران٫يعنی مشروعيت بخشيدن به نظام زن ستيز اسلامی٫يعنی تائيدکليه قوانين تبعيض آميز وقرون وسطايی عليه زن٫يعنی شرکت در دار زدن خود ! زنان در «انتخابات»شرکت نميکنندچون نمی خواهند: ابزارسياسي و سياهی لشکر اين جناح ارتجاعی عليه آن جناح ارتجاعی اسلامی شوند٫نمی خواهند به کسانی رای دهند که بارها سرسپردگی خود را عمل به قوانين ارتجاعی حاکم در ايران نشان داده اند٫نمی خواهند در دايره بسته انتخابات بين بد و بدتر فرودستی و بی حقوقی ميليونها زن را تداوم بخشند٫نمی خواهند منتظر اصلاحات قطره چکانی عوامفريبانه دو خردادی ها بشوند٫قطره چکانی که وقتی نوبت به حقوق زنان می رسدخشک می شود!

ela

wow انگار خيلی وقت بود که نمی نوشتی ؟ خوب خوشحالم که دوباره می نويسی ..ممنون از لينک هم حتما (در اولين فرصت)

قطره

سلام در نظر خواهی شرکت کنید شايد دفعه ی بعد نوبت شما باشه.موفق باشيد.

sinderela

یادم امد تو به من گفتی از این عشق حذر کن لحظه ای چند بر این اب نظر کن اب ایینه عمر گذران است تو که هر روز نگاهت به نگاهی نگران است باش فردا که دلت با دگران است . به تو گفتم حذر از عشق ندانم سفر ار یش تو هر گز نتوانم ......... موفق وسلامت باشی . منتظر نوشته های قشنگت هستیم . و اما در اخر ...... بی تو اما به چه حالی من از ان کوچه گذشتم . ...