۱۶ آذر

«از هجوم مزدوران استبداد به دانشگاه در 16 آذرماه سال 1332 و ریختن خون قندچی، رضوی و بزرگ نیا سه دانشجوی بی گناه در کلاس درس و همچنین نامیدن این روز به "روز دانشجو" نیم قرن گذشت.
جای بسی تأسف است که اکنون پس از گذشت پنجاه سال دانشگاه به جولانگاه کامل نیروهای سرکوبگر و دست نشانده استبداد مذهب مبدل گشته و دانشجوی رانده شده از خانه دانش، در کنج زندان و سیاهچال و شکنجه گاه گرفتار آمده است.
در چنین شرایط و وضعیتی، جایز است هر روز را تا استرداد خانه امن دانش به دانشجو "روز دانشجو" نامید. ایکاش مشکل و معضل در میهن ستمدیده ما فقط به همین محدود می شد، اما چنین نیست. شما شاهدید که مافیای چپاولگر و مردم ستیز حاکم بر سرنوشت ملت نه تنها نسل ما را نابود و ناکارآمد می خواهد بلکه محیط را برای ستم روز افزون به شما آینده سازان ایران و مردم ایران آماده می سازد تا جامعه بزرگ ایران را در آینده ای نزدیک زیر سلطه و زور خود درهم بشکند، منفعل کند و به سلک و سیما و روش جاهلانه خود در آورد   »

این بخشی از یک ایمیل از سوی گروهی موسوم به "جنبش آزادی ایرانیان" است که این روزها از طریق پست الکترونیک در حال پخش است. نمی خواهم در مورد جنبش یا فراخوان اش (تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در روز 16 آذر در اعتراض به نظام ) چیزی بگویم چون فکر می کنم بی تاثیر است. ضمن اینکه از سیاسی نوشتن خوشم نمی آد اما به هر حال این شما و این هم جنبش مستقل دانشجویی خود دانید. می خواین تعطیل کنین می خواین نکنین.03.gifما که یه هفته امتحان دادیم و الان در حال تعطیلاتیم پس 14.gif فقط:

روز دانشجو رو به همه آزادی خواهان و آزاد اندیشان تبریک میگم.

<><><>

چشمان مهرانه در انتظار بهاری شدن شماست به مهرانه کمک کنیم.

 

<><><>

 

هیچ خبر دارین امروز 440 امین روزی که این وبلاگ داره نفس می کشه.یواش یواش باید جا رو بدم به جوون تر ها03.gif04.gif ....نه؟! راستش وسوسه ایجاد وبلاگ در من کمتر از یک روز دوام آورد اما وسوسه تعطیل کردنش یه دو سه ماهی که افتاده به جونم اما از رو نرفتم. به هر حال من فعلا هستم و هیچ تاریخ قطعی ای فعلا برای خداحافظی تعیین نکردم به کوری چشم حسودها.... خوبه؟!

 

در حصار غربت

 

تا چند بسته ماندن در دام خود فریبی

با غیر آشنایی ، با آشنا غریبی

پابند خاک ماندی ، سوی وطن نراندی

در این حصار غربت ای دل چه می شکیبی؟

از داغ می سرایی وز سوز بهره ات نیست

آواز خوان دردی وز درد بی نصیبی

داغت به دل نشیند ای جان که سرد خویی

آتش به جانت افتد ای دل که بی لهیبی

در بستر قوافی تا چند هرزه بافی

پوسیدی آه شاعر در کنج خود فریبی

ساعد باقری

 

/ 28 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلسرخ

سلام دوست عزيز در روز دانشجو بايد گفت شب بخير دوست دانشجو... از آشنايی با شما خوشحالم .

joojoo

سلام . اولين باره ميام اينجا . قشنگه . موفق باشی

ابوالفضل

با عرض سلام: نکند هنوز از تعطيلات ۱۶ آذر بر نگرشته ايد ؟!!!زياد چشم انتظارمان نگذاريد....

قطره

سلام من هنوز مشکل ياهو مسنجرم درست نشده.بلافاصله بعد از خوندن آف ها می پره!!!گفتم که بدونی.راستی امتحانام از دوشنبه شروع می شن .شايد سه هفته ازم خبری نشه.بای

Solh

اگر حكومت جمهوری اسلامی خود را مبعوث مردم می داند و مشروعيت خود را از رای آزادانه اكثريت ملت ايران كسب می كند ، چرا داوری نهايی را به ملت واگذار نمی كند و به يک رفـــراندم عمومــی تــن دهــد.! جمهوری اسلامی آری يـــــا نـــــــــــــــــــــــه؟

ندا جون

سلام خوبی وبلاگ جالبی داری به من هم سر بزن خوشحال می‌شم موفق باشی

احسان

سلام مرسی که اومدی......الان لينکتو ميذارم(يادت نره بذاری)وب لاگت هم باهاله

دل پاک

آخ که حرف دل منو زدی! از وبلاگت لذت بردم ! با اجازه لينکتونو گذاشتم توی بلاگم!