چراغ نئون قرمز رنگ


چشمانم را برای هزارمین بار باز و بسته می کنم. دلم می خواهد از شر افکاری که این اواخر، تمام حجم ذهنم را مشغول کرده، خلاص شوم. تمام روش های کتاب روانشناسی ای که هدیه گرفته بودم، را به کار می گیرم اما موفق نمی شوم. نور سرخ رنگ آباژور تنها نیمی از اتاق کوچکم را روشن کرده. چشم می چرخانم. همه چیز سر جایی است که آخرین بار دیده بودم. لوازم اندکِ اتاقم چیدمان نامرتب و نامناسبی دارد. در نیمه باز و پرده آویخته است. ...

ادامه را از اينجا  بخوانيد و نظرتون رو بگين.

/ 9 نظر / 6 بازدید
مهدی

داستان‌ات يک داستان با درون‌مايه‌ی روابط انسانی و به طور خاص‌تر و دقيق‌تر داستانی درباره‌ی يک شکست عشقی است. چند جمله‌ی اول نشان می‌دهند که نويسنده می‌خواهد ما را درگير ذهنيت شخصيت اصلی و چالش او درباره‌ی موضوعی بکند. به نظر من حجم اين داستان برای چنين کاری خيلی کم است، و با اين حجم نمی‌توان درونيات اين فرد را در مقابله با اين مشکل، طوری که بتواند داستان را خاص کند، نشان داد. حالا، شما آمده‌ايد يک صحنه‌ی درام خداحافظی کافی شاپی اضافه کرده‌ايد، در مورد دو تا دختری که آنجا نشسته‌اند و اين که چکار می‌کنند توضيح داده‌ايد، و حتی مادر شخصيت اصلی را وارد داستان کرده‌ايد. تمام اين‌ها فرصت را از شما گرفته‌اند. باز هم می‌گويم با توجه به جمله‌های اول و ساختار کلی داستان، به نظر می‌رسد که تنها هدف اين داستان، که ضمنن می‌تواند آن را از ديگر داستان‌های از اين دست جدا کند و نجات دهد، ذهنيت شخصيت اصلی درباره‌ی موضوع مورد بحث است.

مهدی

داستان‌هايی با مضمونی شبيه به اين را همه‌مان خوانده‌ايم، اين داستان چه چيز اضافه‌ای به ما می‌دهد؟ ( در مورد جمله‌ی آخر: نوشته‌ايد « لعنتی را با نمونه سفيدش عوض کرده اند ولی چقدر دير... درست مثل من. » . اين عوض شدن چراغ نئون قرمز با سفيد تشبيه بسيار ساده و « رو » يی است و من خيلی با آوردن آن موافق نيستم، ولی حداقل «درست مثل من»‌ را نمی‌بايست نمی‌نوشتيد.

مهدی

*نمي‌بايست می‌نوشتيد. خب، اين از نقد و اين صحبتا، چون من اين سه شنبه نيستم، گفتم برات بنويسم. ببخشيد که يه کم تند شد. من فقط عيب‌های داستان‌ها رو می‌بينم و بچه‌ها خوبی‌هاش رو به‌ت می‌گن حالا. ولي من فکر می‌کنم روی فکر اون فرد و اين که در اين مورد چی‌کار می‌کنه، خيلی بيشتر بايد کار کنی. قربان‌ات.

تكه گمشده

قبلا يه بار چراغ نئون قرمز رنگ رو خونده بودم ولی بازم خوندم. خیلی قشنگ بودم

پارس وب گیت

از تمامي وبلاگ نويسان و دارندگان سايت دعوت ميشود تا با عضويت در پارس وب گيت از امكانات سايت به صورت رايگان استفاده نموده و ما را در ارائه بهترين خدمات راهنمايي كنن د. http://www.parswebgate.com پارس وب گيت ابزارهاي بسياري را فقط با چند كليك در اختيار شما قرار ميدهد . تعدادي از سيستمها مثل ( اعلام به روز شدن وبلاگ) براي اولين بار از طريق پارس وب گيت ارائه شده اند امکانات جدید اضافه شد! امكانات فعلي : ‹› آمار بازديد ( شمارشگر بازديد از سايت شما با امكاناتي متمايز از بقيه شمارشگر ها- حتی شهر محل سکونت کاربر!) ‹› وبلاگ من به روز شد ( سيستم جديد اعلام بروز رساني وبلاگ براي اولين بار در پارس وب گيت) ‹› باسكهاي لينك ( جعبه هاي لينك يا لينكدوني هاي خبري ، آموزشي و ... ) ‹› لينکدوني ( با امکانات فراوان . لينکهاي سايت خود را اينجا ويرايش کنيد!) ‹› صندوق پيام (ارتباط مستقيم و بي واسطه با مديريت و تيم پشتيباني) ‹› نظر سنجي ‹› تاريخ شمسي ( تاريخ شمسي و ساعت را در وبلاگ يا سايت خود نمايش دهيد) ‹› موزيك ‹› قالبهاي آماده ‹› كدهاي آماده ‹› آموزشها http://www.parswebgate.com

ارنواز

آره شايد اونم بد نباشه خيلی ... نميدونم ... فعلا...

مهدی

سلام. خوبی؟ مرسی که به وبلاگ‌ام سر می‌زنی. چرا به من لقب قهرمان دادی؟ مگه چی کار کرده‌م؟

مریم گلی

سلام ح . م . آريا خوبی؟ تازگی ها مشکوک می زنی ها. حرف که نمی زنی . وبلاگ هم که نمی نويسی ..خبريه؟!!!!